آیا شما مدیر یک وب سایت هستید، یا مدیر یک انبار اطلاعاتی؟

امروزه، دو دسته از افراد به فعالیت‌ در زمینه‌ی وبمشغولند. افرادی که آن را به عنوان یک نوع دارایی تلقی می‌کنند و دسته‌ای که اینفعالیت را به شکل یک کالا می بینند.
 
به گروه دوم توصیه می‌کنم، شغل جدیدی برای خود دست و پا کنند.
 
هفته‌ی گذشته، با مدیر شرکتی صحبت کردم، که مؤسسه‌اش به تازگی از نرم‌افزارPortalاستفاده می‌کرد. بارگذاری(DownLoad)صفحه‌ی اصلی، حدود ۳۰ ثانیه طول می‌کشیدو این تنها بخشی از مشکلات بود. کارکنان این مؤسسه تقاضای غیر فعال کردن این نرم‌افزاررا کرده بودند تا از این طریق وب سایتی کارامد‌تر و مفیدتر داشته‌باشند.
 
دو هفته پیش، با افرادی صحبت کردم که مجبور به استفاده از این نرم‌افزاربودند. آنها و تمام کارکنان این شرکت از این نرم‌افزار متنفر بودند. این طور به نظرمی‌رسید، که فردی در رده‌های بالایITاستفاده ازPortalرا اجباری کرده است.
 
هم‌چنین چند هفته‌ی پیش، ایمیلی دریافت کردم که حاوی کشمکش‌های نویسنده‌ی آنو مسئولین شرکت مربوطه برای تبدیل وب سایت شرکت به انبار اطلاعاتی بود. از نظرافرادی که این نرم‌افزار را توصیه می‌کنند، مدیریت یک وب سایت هزینه و مشکلات زیادیبه همراه دارد.
 
از دید آنها کافی است، مطالب را به شکل فولدرهای مقالاتPDFیا فایل‌هایWordو به کم‌ترین مدیریت، در سایت قرار داد.
 
افرادی که فعالیت در زمینه‌ی وب را به شکل کالا تصور می‌کنند، درحقیقت می‌خواهند،اینکالا را به شکل داده و اطلاعات در یک انبار ذخیره‌ی اطلاعات، نگهداری کنند؛ تابتوانند، آن را به آسانی و به سرعت پر کنند. از نظر این افراد، به یقین باید راهیبرای تولید اتوماتیک داده‌ها وجود داشته باشد.پیتر دراکر می‌گوید:”ما در ۵۰ سالگذشته تمام فعالیت‌های خود را برT، متمرکز کردیم و قصد داریم ۵۰ سال آینده رویموضوعIکار کنیم.“
 
با ذخیره کردن اطلاعات،به تنهایی، نمی‌توانید از آن به طور کافی استفاده کنید.اطلاعات به معنی مبادله‌ی دانش است، منظور از اطلاعات هم، اطلاعات وب است.چگونگی بهتحریر درآوردن یک مطلب و روش‌های به نمایش گذاشتن آن؛ تاثیری عمیق بر سوددهی سایتشما دارد.
 
موقعیت خود را در ۵ سال آینده چطور تصور می‌کنید؟ اگر به دنبال کسب موفقیت درزمینه‌یITهستید، باید روش مدیریت صحیح را بیاموزید. دو مورد برای مدیریت وجوددارد: مردم و اطلاعات. باید تمام کارهای مربوط به بخشTرا به طور اتوماتیک، ارایهکنید.
 
بخش جالب کار رویIاز ذخیره سازی به انتشار مقالات و بیرون دادن اطلاعات،تغییر کرده‌است.
 
اگر به عنوان گرداننده و تنظیم کننده‌ یک وب سایت فعالیت می‌کنید، در حقیقتیک ناشر ثانویه هستید. ناشر یک سایت بودن، همان‌قدر که به مقالات منتشر شده مربوطمی‌شود، به آن‌چه که به نمایش در نمی‌آید، هم ارتباط دارد. در مقابل ایجاد یک انباراطلاعاتی و وعده‌های گول‌زننده مبنی بر حل مشکلات؛ مقاومت کنید. اطلاعات و مفاهیم،حکم دارایی و سرمایه‌ی شما را دارند و ارزش آنها در صورت انتشار افزایش می‌یابد.
 
داده‌های باارزش، طبقه بندی مناسب، کنترل و صفحه‌آرایی از عوامل مؤثر برموفقیت شما هستند. از افراد، اعم از کارکنان شرکت، مشتریان، شهروندان یا دانش‌جویان،بخواهید، با‌ارزش‌ترین منبع و دارایی خود، یعنی زمان را، درسایت شما مصرف کنند.
 
حتی یک ثانیه هم برای این بازدیدکنندگان عجول، زیاد است و به این ترتیب به آسانی آنها را از دست می‌دهید. مطالب را با کیفیت عالی به سرعت در اختیارشان قراردهید، مطمئن باشید، آنها با توجه خود از زحمات شما قدردانی خواهند کرد.

 

eMarketingway.ir:ناشر

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.