مفاهیم بنیادین سیستمهای پاسخگوی اتوماتیک (AutoResponders)

سيستم پاسخگوي خودکار چيست؟ اين عبارت به سيستمي اطلاق مي شود که به صورت خودکار پيام معيني را در جواب نامه هاي رسيده براي فرستندگان ارسال مي کند.

سيستم هاي پاسخگوي يک مرحله اي
سيستم هاي پاسخگوي اوليه، امکان فرستادن تنها يک پيام را به شما مي دادند. اين سيستم ها به علت کاربرد فراوان در سيستم هاي فاکس به وجود آمدند اما امروزه اکثر ميزبان هاي وب امکان پاسخگويي اتوماتيک را در اختيار شما قرار مي دهند. به اين صورت که (براي مثال) سيستم با دريافت هر نامه در آدرس product1@mywebsite.com اطلاعاتي در مورد اين محصول براي فرستنده نامه ارسال مي کند.
بيشترين کاربرد سيستم هاي پاسخگويي يک مرحله اي در موارد زير مي باشد:
• منتشر کردن ليست قيمت
• ارسال متني براي معرفي شرکت
• منتشر کردن آخرين مقالات
• فرستادن نامه براي تاييد دريافت درخواست ها
• ارسال نامه خوش آمد گويي به مشترکين جديد
• انتشار اطلاعات مربوط به محصولات
و موارد ديگر

سيستم هاي پاسخگويي ترتيبي
با پيشرفت تکنولوژي سيستم هاي پاسخگويي ترتيبي به وجود آمدند. اين سيستم ها به شما امکان مي دهند که چندين پيام را طبق زمانبندي خاصي که خود تنظيم مي کنيد براي ديگران ارسال نماييد. براي مثال: پيام اول بلافاصله پس از دريافت نامه ارسال مي شود، پيام دوم 3 روز بعد فرستاده مي شود، پيام سوم در روز هفتم و…
تنها کاري که شما بايد انجام دهيد اين است که يک بار تمام پيامها و زمانبندي را وارد سيستم کنيد.
اين سيستمها ابزار مناسبي براي فرش هستند. در منابع مختلف خوانده ايم که قبل از هر فروش لازم است حداقل 7 بار با مشتري تماس برقرار شود و همه مي دانيم که در فروش اينترنتي نيز ابتدا مشتري بايد کاملاً به فروشنده نزديک شود و به او اطمينان پيدا کند. سيستم هاي ترتيبي بدون دخالت شما ارتباط موثري را با مشتريان برقرار مي کند. (نکته: هميشه مسيري براي خروج اشخاصي که مايل نيستند ادامه پيام ها را دريافت کنند، در نظر بگيريد.)
کاربردهاي ديگر سيستم هاي پاسخگوي ترتيبي عبارتند از:
• تدريس اينترنتي: براي مثال روزانه، فصلي از کتاب را ارسال کنيد
• ارسال مطالب دائمي: مانند جملات پرمعنا يا فيلمها و تصاوير کارتوني
• سرويس هاي يادآوري کننده

سيستم هاي ترتيبي قدرتمند امکانات زير را در اختيار شما قرار مي دهند:
• وارد کردن پيام هاي نامحدود
• وجود گيرندگان نامحدود
• نوشتن پيام هاي مورد نظر (مجبور نيستيد که از پيام هاي پيش ساخته استفاده کنيد)
• فرستادن پيام ها به صورت متن يا کد HTML
• امکانات رديابي آگهي هاي تبليغاتي
و موارد ديگر
سيستم هاي پاسخگوي رايگاني در اينترنت در دسترس شما قرار دارد. مانند: Freeautobot و Sendfree. اما به علت استفاده مکرر از آن ها در تبليغات نامعقول، عضويت در آنها توصيه نمي شود. زيرا بعضي از سرويس دهندگان اينترنت آنها را قفل کرده اند و نامه هاي رسيده از آنها را نمي پذيرند.
شما مي توانيد با پرداخت ماهيانه کمتر از 30 دلار مشترک يک سيستم پاسخگوي قوي و صاحب نام مثل Aweber يا Getresponse شويد.

سيستم هاي پاسخگوي خودکار طراحي شده براي فروش
اين تکنيک پيشرفته براي فروش از ايده هاي اوليه سيستم هاي ترتيبي استفاده مي کند و مفاهيمي از سيستم فروش را نيز به آن افزوده است. با اين روش کل تجارت شما اتوماتيک مي شود. براي مثال: اگر شما 20 محصول براي فروش داريد، براي هر کدام از آنها يک پيام فروش مي نويسيد. سپس اولين اولين پيام خود را براي تمام افراد ليست email که قبلاً آن را تهيه کرده ايد، مي فرستيد. هنگامي که فردي محصول اول را خريداري کرد، سيستم به صورت خودکار او را از ليست محصول اول حذف مي کند و از آن پس پيام دوم براي او ارسال خواهد شد. اين رويه به همين صورت بدون حضور شما در فروش براي تمام محصولات اجرا خواهد شد.
اين سيستم ها ابزار قدرتمندي براي ايجاد يک تجارت خوش ساخت و موفق با صرف حداقل زمان و نيروي انساني مي باشد.
اما بايد در نظر داشته باشيد که براي شروع اين تجارت بايد بانکي از آدرس هاي پست الکترونيکي جمع آوري کنيد. بهترين راه براي اين کار، وارد کردن آدرس پستي براي دسترسي بازديدکننده به مطالب خاص يا ارسال خبرنامه هايي با محتويات غني براي آن ها مي باشد.
اگر امکانات با ارزش تري به بازديدکننده پيشنهاد کنيد، ليست آدرس هاي شما بزرگتر خواهد شد و تکنولوژي سيستم هاي خودکار به شما بيشتر کمک خواهد کرد و سود بسياري نصيب شما خواهد شد.

ناشر:eMarketingway.ir

پشتيباني