مدیریت پهنای باند

 

امروزه اکثر شرکتهای بزرگ و پیشرفته دارای اینترنت می‌باشند که معمولا از طریق یک Proxy سرور که به عنوان یک دروازه بین شبکه داخلی و اینترنت قرار گرفته است مهیا می‌شود . یکی از این نرم‌افزارها که بیشترین مصرف را در دنیا دارد، نرم‌افزار ISA محصول شرکت مایکروسافت می‌باشد. این نرم‌افزار می‌تواند کنترل کامل روی امنیت شبکه و کاربرهایی که از اینترنت استفاده می‌ نمایند را داشته باشد. در واقع یکی از عمده مشکلاتی که بوجود می‌آید، این است که نمی‌توانید در مورد ترافیک مصرفی کاربران کنترل کافی داشته باشید .

مشکلاتی که معمولاً در شرکتها وجود دارد و باعث بالا رفتن ترافیک شبکه می‌شود این است که کاربران فایلهای بسیار حجیم مثل فایلهای تصویری، موسیقی یا نرم‌افزارهای حجیم را Download می‌کنند، و یا با فرستادن و گرفتن Email هایی با پیوستهای بسیار بزرگ یا استفاده از نرم‌افزارهای P2P مثل تورنت باعث بالا رفتن ترافیک شبکه می شوند .

 

برای رفع این مشکل می‌بایست از نرم‌افزاری استفاده کرد که بتواند برای کاربران و یا گروهی از آنها محدودیتی از نظر سرعت و حجم تعریف نماید. به عنوان مثال بتوانید تعیین کنید که گروه ۱ فقط ۱۰٪ از پهنای باند را اشغال کند و در ماه حداکثر ۵۰Mb حق استفاده از اینترنت را داشته باشد.

 

نرم‌افزار Bandwidth Splitter این امکان را به شما می‌دهد که به طور کامل با ISA یکپارچه شده و بتوانید کنترل کامل و قدرتمندی روی ترافیک شبکه خود داشته باشید.

 

به کمک این نرم‌افزار می‌توانید به تعداد نیاز Rule های لازم را ایجاد کنید و برای کاربران و گروههای خود محدودیت‌های لازم را تعیین نمائید. توجه داشته باشید که به دلیل یکپارچه شدن کامل این نرم‌افزار با ISA ، می‌بایست از گروهها و کاربران تعریف شده برروی آن استفاده کنید و در صورتیکه ISA سرور شما خود عضو یک Domain باشد، می‌توانید از تمام کاربران و گروههای تعریف شده استفاده نمائید.

 


 

برای امتیاز دادن به این مطلب روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین آرا ۰ / ۵٫ تعداد آرا: ۰

هنوز کسی به این مطلب رای نداده است. اولین نفر باشید.

پشتيباني