بازدیدکنندگان ارزشمند خود را زیر نظر بگیرید

آيا بازديدکنندگان با ارزش خود را مي شناسيد؟ آيا مي دانيد که از چه طريقي با شما آشنا شده اند و چه عواملي محرک آنها بوده است؟ جواب اين سوالات، شما را براي انتخاب سريع استراتژي و تکنيکهاي بهتر براي جذب بازديدکننده ياري مي کند. روشهاي متعددي براي کسب اطلاعات از بازديدکنندگان وجود دارد. اما براي اينکه مراجعين به شما اعتماد کنند و اطلاعات خود را در اختيار شما قرار دهند بايد در بدو ورود به سايت به آنها اطمينان دهيد که اطلاعات آنها در محل امني قرار مي گيرد و از آن سوء استفاده اي نخواهد شد.
چگونه مي توانيم بازديدکنندگان خود را بهتر بشناسيم تا محتواي وب سايت، محصولات و سرويس هاي خود را با خواسته هاي آنها هماهنگ کنيم؟ راه حل اين مشکل کسب اطلاعات دقيق آماري در مورد مراجعين سايت است. توسط اين اطلاعات شما خواهيد توانست استراتژي کاري خود را روشن تر کنيد و راه حلهاي جديدي را براي پيشرفت خود بيابيد. سرويس هاي اينترنتي و نرم افزارهايي وجود دارند که اطلاعات فراواني در اين مورد در اختيار شما قرار مي دهند. اطلاعاتي از قبيل: تعداد مراجعه به هر صفحه سايت، مدت زمان ميانگين حضور بازديدکنندگان در سايت، تعداد بازديدکنندگان غيرتکراري،چه صفحاتي بيشترين و کمترين مراجعه را داشته اند، بيشتر مراجعه ها در چه زماني انجام شده است، نقطه ورود و خروج اغلب بازديدکنندگان کدام صفحه سايت است، بازديدکنندگان از چه طريقي به سايت وارد شده اند و… اطلاعات متنوع ديگري نيز وجود دارد که شما با توجه به استراتژي خود مي توانيد از آنها استفاده کنيد.
امروزه ميليونها وب سايت روي اينترنت قرار گرفته اند و تعداد بيشتري نيز در حال طراحي و پياده سازي مي باشند. چگونه مي توان از ميان اين همه وب سايت مشتري را به سايت خود جذب کرد؟ راه حلهاي زير براي حل اين مشکل پيشنهاد مي شود.

• سايت خود را متناسب با مخاطبين مورد نظر طراحي کنيد
آيا مخاطبين شما براي حضور در اينترنت از آخرين تکنولوژي ها استفاده مي کنند يا هنوز از مودم هاي قديمي و کند استفاده مي کنند؟ اگر شما بينندگاني با سطوح تکنولوژي متفاوت داريد، انتظار مي رود که سايت شما به گونه اي طراحي شود که در مرورگرهاي مختلف قابل رويت باشد تا به اين ترتيب هيچ يک از مشتريان خود را از دست ندهيد.

• به بازديدکنندگان فرصت دهيد تا براي سايت شما تبليغ کنند
اين موقعيت را در اختيار آنها قرار دهيد که بتوانند مطالب يا صفحاتي از سايت شما را با فشردن کليدي براي دوستان خود ارسال نمايند. به اين صورت که به سادگي نام و آدرس خود، آدرس دوستان و متن کوتاهي در مورد صفحات فرستاده شده را وارد کنند. اين روش، براي زنده نگهداشتن فروش و تبليغات دائمي شما بسيار موثر است. راهکار ديگر اين است که اعلام کنيد براي بازديدکنندگاني که افرادبيشتري را به سايت شما دعوت کنند، امتيازاتي در نظر مي گيريد. براي مثال هنگام خريد، براي آنها تخفيف قائلشويد.

• انتقادات و پيشنهادات را دريافت و در سايت اعمال کنيد
اعمال انتقادات و پيشنهادات بازديدکنندگان در سايت نکته بسيار با ارزشي است. مرکز پشتيباني مشتريان بايد تمام نامه هاي الکترونيکي رسيده را بررسي کند و حتي با بعضي از افراد که به نکات خوبي اشاره کرده اند، تماس بگيرد. هرگز نبايد به اين نامه ها به چشم خصومت نگاه کرد، بلکه همين نامه ها دوستاني هستند که شما را در بهينه سازي سايت، محصولات، تصاوير و… ياري مي کنند.
دريافت نامه هايي با مضمون يکسان نشان مي دهد که بازديدکنندگان زيادي به آن موضوع اهميت داده اند و شما بايد آن را به به گونه اي قابل رويت در سايت اعمال کنيد.

• در سايت خود پرسشنامه داشته باشيد
توسط پرسشنامه مي توانيد اطلاعات بازديدکنندگان را جمع آوري کنيد. تعداد سوالات را به کمتر از 12 عدد محدود کنيد و از سوالاتي استفاده کنيد که بيشترين اطلاعات را در مورد بازديدکننده منعکس مي کند. به گونه اي بايد آنها را تحريک کنيد تا اين زمان را صرف کنند و پرسشنامه را تکميل نمايند. اين محرک مي تواند ورود به بخشي از سايت، پيشنهاد ارائه e-book هاي رايگان و يا سرويسهاي خاص باشد.

• امتيازات خاصي براي مراجعين وفادار در نظر بگيريد
به بازديدکنندگان هميشگي و وفادار خود امتياز شرکت در حراجهاي خصوصي و يا اجازه دسترسي به بخشهاي خاصي از سايت را ارائه دهيد، يا هر خدمات ديگري که به مشتريان عادي ارائه نمي کنيد.

• از تکنيک لينک هاي دوطرفه استفاده کنيد
در اين ساختار، دو شرکت که اهداف نزديک و بازديدکنندگاني با علائق مشترک دارند يا مطالب و سرويس هاي مکمل در آنها ارائه شده است، لينک هايي به يکديگر ايجاد مي کنند. به اين ترتيب هر دو شرکت ترافيک بيشتري را به خود جذب خواهند کرد و بازديدکنندگان نيز با سهولت بيشتري مطلب يا محصول مورد نياز خود را خواهند يافت. در سايت
www.linkbuddies.comمطالبي در اين مورد و ابزارهاي رايگاني براي بهينه سازي سايت و جذب مشتريان وجود دارد.

• راهي براي ارتباط بازديدکنندگان با يکديگر پيش بيني کنيد
به افراد اين فرصت را بدهيد که توضيحات، نقدها و سوالات خود را براي شما ارسال کنند. مي توانيد صفحه اي به نام “نقطه نظرات مراجعين” در سايت قرار دهيد و در اين صفحه خاص نظرات و پيشنهادات ارائه شده توسط بازديدکنندگان را نمايش دهيد. به اين ترتيب بينندگان نظرات و احتمالاً تعاريف بازديدکنندگان ديگر و خود را روي سايت مشاهده مي کنند و به شما بيشتر اعتماد خواهند کرد.

وقتي با استفاده از هر يک از اين تکنيکها بازديدکنندگان دائمي خود را يافتيد، در مرحله بعدي بايد آنها را زير نظر بگيريد و با هر کدام از آنها به نوعي ارتباط برقرار کنيد. نوع اين ارتباط به ميزان مراجعه آنها به سايت و خريدهاي انجام شده بستگي دارد. نکته مهم اين است که گاهي ممکن است براي جلب رضايت يک مشتري وفادار، تلاش هاي فراواني انجام دهيد اما همين يک نفر مي تواند ترافيک سنگيني را به سايت شما بياورد. براي ايجاد يک تجارت هدفدار، بايد بازديدکنندگان را شناسايي و آنها را به مشتريان دائمي تبديل کنيد و تاثيري روي آنها بگذاريد که دوباره به سوي شما بازگردند

ناشر:eMarketingway.ir

پشتيباني