کدام روش را می پسندید؟ حدس زدن یا آزمایش کردن

آيا براي انتخاب نام خبرنامه يا شعارهاي تبليغاتي سايت خود دچار مشکل هستيد؟
شما ابزار قدرتمندي مانند اينترنت در اختيار داريد و مي توانيد با سرعت و سهولت، آزمونهاي بزرگي انجام دهيد و نتيجه آنها را بررسي کنيد. من بارها از اين آزمونها استفاده کرده ام و تجربيات مفيدي کسب کرده ام. موارد ذيل از اين جمله مي باشد:

1- اعمال تغييرات و اندازه گيري
هدف يکي از سايتهاي من عضوگيري از بازديدکنندگان در خبرنامه شخصي ام بود. هنگامي که تصميم گرفتم تغييراتي در سايت اعمال کنم و نتيجه را بهبود بخشم، 9% بازديدگنندگان سايت عضو خبرنامه مي شدند يعني از هر 11 بازديدکننده 1 نفر.
در اقدامي براي بهبود نتيجه، بخشي با نام “چرا” در صفحه اول سايت قرار دادم و در آن مزاياي عضويت در خبرنامه رابه روشني شرح دادم. نتايج را دوباره اندازه گيري کردم. با اين کار اين نسبت به 15% رسيده بود يعني يک نفر به ازاي هر 6.6 بازديدکننده.
براي استفاده از اين نوع آزمونها، در هر زمان تنها يکي از جزئيات را تغيير داده و نتايج را بررسي کنيد. (دريافت و بررسي 100 تا 400 نمونه کافي است) اگر تغيير انجام شده نتيجه مطلوب را ايجاد کرده بود، آنرا به صورت دائمي در سايت خود اعمال کرده و آزمون ديگري را آغاز کنيد.

2- Banner هاي تبليغاتي
فرض کنيد که دو شعار تبليغاتي مدنظر داريد ولي نمي دانيد که استفاده از کداميک مفيدتر خواهد بود. راه حل شما اين است:
اين دو شعار را در دو Banner تبليغاتي قرار دهيد و 3000 مراجعه به سايت را بررسي کنيد تا متوجه شويد کدام يک از دو Banner مراجعين بيشتري را به خود جذب کرده است و براي شما موثرتر خواهد بود.

3- پرسشنامه هاي روي سايت
نوع ديگر اين آزمون ها استفاده از پرسشنامه ها است. من مي خواستم نسخه الکترونيکي کتاب خود را از طريق سايت بفروشم، اما نمي دانستم که قيمت آن بايد در چه حدودي باشد. براي جمع آوري اطلاعات از طريق اينترنت و مشخص کردن قيمت، ابزاري در سايت http.myps.sitesell.com/acl.html وجود دارد. در اين آزمون اطلاعاتي در مورد کتاب به بازديدکنندگان ارائه مي شد و از آنها خواسته مي شد که پرسشنامه کوچکي (حاوي 6 سوال) را تکميل کنند. در عوض يک گزارش خواندني رايگان برايشان ارسال مي شد و اگر مايل به خريد کتاب بودند، تخفيفي به آنها تعلق مي گرفت. با جمع آوري اين اطلاعات، به راحتي توانستم قيمت مناسب را تشخيص دهم و همچنين ميزان فروش و سود خود را حدس بزنم.

طبق تجربيات بدست آمده، اگر بخواهيد پديده هاي متفاوتي را در آزمون خود بگنجانيد، موضوع پيچيده خواهد شد. در هر زمان تنها يک خاصيت را تغيير دهيد و نتيجه را با نسخه اصلي مقايسه کنيد، در مورد آن تصميم بگيريد و سپس به سراغ خاصيت بعدي برويد.
تعداد نمونه هايي که بايد در هر مرحله بررسي شود حدود 400 عدد است. با اين تعداد کم مي توانيد روي ميليونها نتيجه تصميم گيري کنيد. اگر آزمون شما درست طراحي شده باشد، با اطمينان مي توانيد نتيجه اين 400 نمونه را براي تعداد بيشتري تعميم دهيد. از اين روش حتي براي حدس زدن نتايج انتخابات سياسي نيز استفاده مي کنند و با صحبت کردن با 400 نفر ايده هاي کلي جامعه و تعداد آراء را حدس مي زنند.
مطمئناً شما در صورتي که با جامعه کوچکي در ارتباط هستيد، مي توانيد با تعداد کمتر از 400 نفر هم اين کار را انجام دهيد اما در جوامع بزرگ هرچه تعداد کمتر شود دقت نتايج شما کمتر خواهد شد.
مهم اين است که شما آزمايش مي کنيد و حدس نمي زنيد، زيرا آزمايش يکي از مفاهيم پايه اي و دروني موفقيت به شمار مي آيد و با کمک قدرتي مانند اينترنت اين آزمايشها بسيار سريع تر، آسانتر و ارزان تر تمام خواهد شد. پس اين فرصت عالي را از دست ندهيد.

ناشر:eMarketingway.ir

پشتيباني