معیار شما برای انتخاب میزبان سایت، قیمت ارزان است؟

هرگز بر اساس قيمت، ميزبان خود را انتخاب نکنيد. سه دليل زير نشان خواهد داد که چرا قيمت معيار مناسبي براي انتخاب ميزبان نيست. پيشنهاد قيمت برخي از شرکتهاي ميزباني سايت ممکن است شما را وسوسه کند. حتي آنها براي تبليغ خود ممکن است وانمود کنند که امکانات و سرويسهاي عجيبي به شما ارائه خواهند کرد.
اما اگر دقت کنيد، امکانات زيادي را به خاطر ذخيره مبلغ اندکي از دست خواهيد داد. تصور کنيد که در راه اندازي يک سايت بزرگ صرفه جويي 5$يا حتي 15$ مبلغ زيادي نخواهد بود. اما انتخاب نادرست ميزبان سايت مي تواند باعث سقوط تجارت شما شود. به 3 علت زير در هنگام انتخاب ميزبان نبايد فقط به قيمت توجه کرد.

1. قابليت استفاده
زمان اعتراف فرا رسيده است: من اولين ميزبان سايت خود را بر اساس قيمت ارزان انتخاب کردم. صفحه کنترل سايت که در اختيار من بود به آساني قابل استفاده نبود و معمولا براي ورود به آن دچار سردرگمي مي شدم.
اما ميزبان دوم خود را بر اساس کارايي و قابليتهاي آن انتخاب کردم و اکنون يکي از طرفداران آن هستم. زيرا به راحتي مي توانم آدرس هاي پست الکترونيک سايت خود را مديريت کنم. ترافيک سايت خود را کنترل کنم و فايل هاي html سايت خود را روي سرور تغيير دهم. در حالي که در سرور ميزبان قبلي حتي نمي توانستم فايلهاي سايت خود را پيدا کنم.

2. سرويس دهي
گمان مي کردم که ميزبان دوم سرويسهاي خوبي ارائه مي کند. آنها به نامه هاي الکترونيکي من پاسخ مي دادند. تا روزي که فردي شکايتي بر عليه من تنظيم کرد و آنها ديگر به نامه ها جواب ندادند و حتي حاضر نشدند با من صحبت کنند. در حالي که ميزبان بعدي من سريعاً به شکايت پاسخ داد، آنها نسخه اي از آنرا در اختيار من گذاشت تا بتوانم با آن مقابله کنم. پول بيشتري براي ميزباني خرج مي کنم اما سرويس شخصي آنها به اين قيمت مي ارزد.

3. قابليت اعتماد
بعد از آن شکايت« سايت من براي 4 روز از کار افتاد. دلايل ديگري نيز براي ظاهر نشدن سايت وجود دارد.
ميزبان شما چقدر قابل اعتماد است؟ آيا گزارشات درستي از وضعيت سايت به شما مي دهد؟
اتفاقات کوچک ممکن است ضررهاي بزرگي به شما وارد کند: مثلا عمل نکردن يک فرم که باعث از دست دادن مشتري خواهد شد. از همه بدتر اگر google زماني که سايت شما کار نمي کند براي پيمايش آن سر برسد، مسلماً موتورهاي جستجو مردم را به سايتهاي غير قابل اعتماد نخواهد فرستاد. پولي که شما مي پردازيد قابل مقايسه با از دست دادن فروش و مشتريان نيست.
براي يک صرفه جويي کوچک در انتخاب ميزبان بايد هزينه زيادي براي از دست دادن فروش و افزايش نگراني و اضطراب بپردازيد. ميزبان سايت شما در واقع صاحب خانه شما در اينترنت محسوب مي شود. پس بايد به اندازه پيدا کردن محلي براي زندگي، براي انتخاب ميزبان سايت خود وقت بگذاريد. قيمت به تنهايي ملاک خوبي براي انتخاب نخواهد بود.

ناشر:eMarketingway.ir

پشتيباني