پنج تصور غلط در مورد ایجاد وب سایت

تصورات غلط بسياري در مورد ساختن وب سايت ها رايج است. بسياري از تجارت هاي کوچک به سختي مي توانند موارد واقعي را از تبليغات و هياهو ها تشخيص دهند. يکي از رايج ترين اشتباهاتي که افراد تازه کار که به تازه گي به اين دنيا وارد شده اند، مرتکب مي شوند اين است که تصور مي کنند ميليون ها موتور جستجو وجود دارند که عضويت در همه آنها ضروري است. حقيقت اين است که فقط حدود 200 موتور جستجو روي اينترنت مشغول به بررسي سايتها هستند و عضويت در همه آنها ضروري نيست عضوشدن در 30 موتور جستجوي مشهورتر بهترين راه حلي است که يک سايت تازه تاسيس مي تواند از آن استفاده کند. درست فکر کنيد. خود شما اگر بخواهيد مطلبي را روي اينترنت جستجو کنيد به سراغ گوگل مي رويد يا موتورهاي جستجوي کوچکتر را که عده زيادي حتي نام آنها را نشنيده اند، انتخاب مي کنيد؟
در حقيقت حتي اگر شما خلاقانه ترين، سرگرم کننده ترين و هنرمندانه ترين سايت دنيا را داشته باشيد و از بهترين روش ها در ساخت آن استفاده کرده باشيد تا زماني که افراد به آن مراجعه نکنند هيچ منفعتي براي شما نخواهد داشت. راهي وجود ندارد که توسط آن سايت خود را راه اندازي کنيد و سپس کنار بنشينيد و منتظر سود فراوان در حساب بانکي خود باشيد. در راهي که براي راه اندازي و بهره برداري از سايت خود طي مي کنيد تصورات غلط بسياري وجود دارند که براي موفقيت در تجارت خود در دنياي اينترنت بايد از آن ها اجتناب کنيد. در اينجا به 5 مورد از رايج ترين اين تصورات اشاره مي کنيم.

• ميليونها موتور جستجو در وب وجود دارد.
همانگونه که پيش از اين اشاره کردم تنها چند صد موتور جستجوي واقعي در اينترنت حضور دارند. شما با سوال کردن از اطرافيان و آشنايان خود متوجه خواهيد شد که همه آنها تنها از چند موتور جستجوي بزرگ و دقيق استفاده مي کنند. بايد سعي کنيد که دراين موتورهاي جستجو رتبه بالايي را کسب کنيد. زيرا رتبه 5000 دربين 5/2 ميليون سايت ارزشي نخواهد داشت.

• عضويت در موتورهاي جستجوي رايگان راهکار مناسبي است.
يکي ديگر از دامهايي که اکثر تجارت ها گرفتار آن مي شوند عضويت در موتورهاي جستجوي رايگان است. از تمام سرويس هايي که ادعا مي کنند رايگان هستند و به راحتي عضو مي پذيرند دوري کنيد. عضويت آنها هزنيه زيادي ندارد اما براي ايجاد ترافيک موثر مسلماً صرف هزينه ضروري است. اين سرويس ها معمولا” باعث دردسر شما خواهند شد و بالاخره به شما ضربه مالي بزرگي وارد خواهند کرد.
کساني که مي خواهند تجارت خود را از طريق سايت دنبال کنند و موفق شوند بايد زمان و هزنيه کافي را براي آن در نظر بگيرند و نبايد به دنبال سرويس هاي رايگان و دردسر ساز بروند. اگر نه راه اشتباهي پيش گرفته اند و به نتيجه نخواهند رسيد.

• محدود بودن بودجه باعث عدم موفقيت خواهد شد.
راهکارهاي ارزان قيمتي براي راه اندازي و بهره گيري از سايت در تجارت وجود دارد که مي توانيد از آنها استفاده کنيد. بسياري ازتجارت هاي کوچک با صرف کمتر از 1000 دلار در سال براي تبليغات موفق شده اند. پول مسئله اصلي نيست. مهم تلاش و زماني است که شما مي توانيد آن را سرمايه خود کنيد.Banner هاي تبليغاتي، پخش کردن آدرس سايت و ارسال نامه هاي الکترونيکي از راهکارهاي ارزان قيمتي است که توجه همگان را به شما جلب خواهد کرد.

• استفاده از Metatag ها براي موفقيت ضروري است.
امروزه اکثر موتورهاي جستجو ديگر به Metatag ها توجه نمي کنند و استفاده از آنها ديگر باعث موفقيت نمي شود. معيار اصلي موتورهاي جستجو در رتبه بندي تعداد مراجعه افراد از طريق لينک ها، Bannerها و تبليغات ديگر به سايت شما مي باشد. کليد موفقيت شما در واقع تبديل مراجعين به مشتريان و خريداران دائمي مي باشد. ترافيک بيشتر برابر است با موفقيت بيشتر. به همين دليل بهتر است که از طرح ها و استراتژيهاي گوناگوني در تجارت خود استفاده کنيد.

• وب موثرترين وسيله موجود در فروش مي باشد.
وب به عده زيادي از مشتريان دسترسي دارد و به آنها اطلاعات مفيد و سريعي را ارائه مي کند که پيش از اين، روزها يا هفته ها بايد براي بدست آوردن آنها تلاش مي کردند. بنابراين اينترنت ابزار قدتمندي است که مي تواند شما را در افزايش درآمد و موفقيت تجارتتان ياري کند. اما اين بدان معني نيست که اينترنت تنها وسيله يا بهترين و موثرترين روش براي فروش است. استفاده ازاين ابزار همراه با ديگر روش ها بسيار موثر خواهد بود. به طور مثال: اگر تازه به دنياي اينترنت وارد شده باشيد، شانس حضور تعداد زيادي بازديد کننده را در سايت خود نخواهيد داشت. مگر آن که با پخش کردن آدرس سايت خود و تبليغات متنوع و روش هاي سنتي ديگر توجه ديگران را به خود جلب کنيد. در دنياي تجارت و فروش هرگز يک روش به تنهايي موفق نخواهد بود بلکه ترکيبي از استراتژيهاي مختلف براي موفقيت لازم است.

با دنبال کردن اين راهکارها مسلما” ترافيک سايت خود را به طور محسوسي افزايش خواهيد داد. اميدوارم بحث در باره اين تصورات غلط مسائلي رابراي شما روشن کرده باشد که درگامهاي بعدي براي گسترش سايت خود از آنها استفاده کنيد. به ياد داشته باشيد که تلاش و زمان براي شما بسيار موثر از صرف هزينه خواهد بود. از مرد باهوشي شنيده ام که مي گفت: “رم در عرض يک شب ساخته نشده است!”

eMarketingway.ir

پشتيباني